• Obchody Święta Niepodległości 11 Listopada

• Przedszkolaki z Przedszkola w Pysznicy oraz odziałów w Brandowicy i Jastkowiac brały udział w obchodach  105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodleglości. Z tej okazji  przygotowały taniec, piosenki oraz wierszyki.
            Dodatkowo przedszkolaki z Jastkowic wraz z uczniami ze szkoły podstawowej z ogromnym zaangażowaniem przygotowały wspaniały występ w Domu Kultury w Jastkowicach, który przypomniał o symbolach i tradycji narodowej, upamiętnił losy naszej Ojczyzny, oddając szacunek dla tych, którzy podjęli walkę i obronili nasze Państwo.
            Wśród gości byli obecni: Wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz, Dyrektor Domu Kultury w Pysznicy Grzegorz Węglarz, Dyrektor Przedszkola Dorota Dąbrowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jastkowicach Witold Stasiak.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

•  W poniedziałek 6 listopada przedszkolaki z grupy ,,Jeżyki", ,,Kotki" i ,,Misie" na zaproszenie dyrektora
            Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy Pani Joanny Sztaby uroczyście obchodziły Międzynarodowy
            Dzień Postaci z Bajek w bibliotece. Na przedszkolaków czekało wiele atrakcji m.in. spektakl teatralny
            pt.: ,,Czerwony Kapturek" zorganizowany przez Teatr Lalek ,,Pinokio" z Nowego Sącza. Nasi milusińscy
            brali udział w spotkaniu oraz wspólnej zabawie z postaciami bajkowymi tj. Myszka Miki czy Smerf.
            Dzieci miały także możliwość ujawnienia swoich zdolności aktorskich poprzez wcielanie sie w role
            postaci z bajki.W tym dniu dzięki wspaniałym przeżyciom uśmiech nie schodził z twarzy przedszkolaków.

• Dzień Dyni w Przedszkolu w Pysznicy

• 31.10.2023r. w Przedszkolu w Pysznicy dzieci obchodziły Święto Dyni. Dzieci mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwnienia dynie. Ten dzień był przepełniony zabawa z chusta, tańcami z balonami, konkurasami a także zabawa w kręgle. Dzieci z zapałem zabrały się również do pracy plastycznej.