• Pasowanie na Przedszkolaka - grupa Żabki

• W dniu 26.10.2022 r. w grupie" Żabki" odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały swoje umiejętności zdobyte podczas krótkiego pobytu w przedszkolu: śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, tańczyły. Po zakończonej części artystycznej Pani Dyrektor Dorota Dąbrowska dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało dyplom i upominek.

• Pasowanie na Przedszkolaka - grupa Tygryski

• 25  października 2022 r. w grupie „Tygryski” w oddziale przedszkola w Brandwicy odbyła się
            uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Maluchy zaprezentowały program artystyczny,
            który wzbudził niemały zachwyt zaproszonych gości. Nasze przedszkolaki bezbłędnie
            recytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę pt. „Przedszkolakiem fajnie być” oraz zatańczyły w
            parach. Znały odpowiedzi na najważniejsze pytania oraz wykazały się sprawnością fizyczną.
            Punktem kulminacyjnym było pasowanie, poprzez symboliczne położenie ołówka na
            ramieniu każdego dziecka. Uroczystość zakończyła się przemówieniem Pani Dyrektor i
            rozdaniem słodkich upomików.

• Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pysznicy

• Dnia 20.10.2022 r. dzieci z grupy " Rybki" i "Tygryski" odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Pysznicy. Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. W trakcie pobytu w bibliotece dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek, a także wspólnie wykonały jesienne drzewo

• Wizyta pielęgniarki - oddział Brandwica

• W tym tygodniu oddział w Brandwicy odwiedziła mama Zuzi i Gabrysi, która jest pielęgniarką. Pani Karolina w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, gdzie pracuje i czym się zajmuje. Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą. Pokazała strzykawki, igły, bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop i wiele innych ciekawych rzeczy. Demonstracja stetoskopu, możliwość posłuchania bicia serca, bandażowanie czy mierzenie ciśnienia krwi wzbudziły ogromne zainteresowanie. Wszystkie dzieci utrwaliły zasady zachowania bezpieczeństwa w razie wypadku.

Serdecznie dziękujemy za wizytę! Dzieci były zachwycone!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji grupa Pszczółki z Przedszkola w Pysznicy wybrała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy, natomiast grupa Liski z Punktu Przedszkolnego w Jastkowicach odwiedziła filię Biblioteki w Jastkowicach. Dzieci posłuchały bajki oraz wykonały piękne prace plastyczne. Serdecznie dziękujemy Paniom za tak wspaniałe przyjęcie przedszkolaków.

• Święto Pieczonego Ziemniaka

• 23 września w Przedszkolu w Pysznicy odbył się piknik - Święto Pieczonego Ziemniaka. Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom za przybycie, rodzicom za wspaniałe poczęstunki i dzieciom za super zabawę.