• Dzień Ziemi w oddziale w Brandwicy

• W piątek w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi oraz braliśmy udział w akcji Godzina dla Ziemi (akcja polega na wyłączeniu świateł na godzinę). Do naszej akcji przyłączyło się Przedszkole z Pysznicy na czele z Panią Dyrektor oraz Gmina Pysznica na czele z Panem Wójtem. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady dbania o planetę. Wspólnie zasadziliśmy drzewko w ogrodzie przedszkolnym oraz zaśpiewaliśmy piosenkę Majki Jeżowskiej "Moja Planeta" :)

• Spotkanie z Reksiem w grupie Liski

• V Gminny Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy "Rozśpiewana przyroda" pt. "Koncert dla Ziemi"

• 20 kwietnia 2023r. w Przedszkolu w Pysznicy odbył się V Gminny Konkurs Ekologiczno- Przyrodniczy "Rozśpiewana przyroda" pt. "Koncert dla Ziemi". Przedszkolaki z gminy Pysznica zmierzyły się w konkursie piosenki ekologiczno- przyrodniczej. W taki sposób przedszkolaki uczciły Dzień Ziemi, który przypada 22 kwietnia. Wstępem do zmagań w konkursie był krótki występ dzieci z grupy "Misie" z Przedszkola w Pysznicy, które za pomocą wyrecytowanego wiersza przypomniały o najważniejszych zasadach dbania o nasze środowisko, a następnie zatańczyły do utworu muzycznego.

Do zmagań w konkursie piosenki przystąpiło 13 dzieci z oddziałów przedszkolnych. Wszyscy mali wokaliści zaprezentowali doskonale swój repertuar, dlatego komisja konkursowa miała trudne zadanie.

Jury w składzie:

1). Pan Łukasz Bajgierowicz- Wójt Gminy Pysznica

2). Pani Małgorzata Wieteska- pracownik Gminy Pysznica ds. ochrony środowiska, rolnictwa i gospodarki wodnej

3). Pani Dorota Dąbrowska- Dyrektor Przedszkola w Pysznicy

przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych: 3-4 latki oraz 5-6 latki.

I miejsce: Zofia Cisło z Przedszkola w Pysznicy

II miejsce: Emilia Kapuścińska z Przedszkola w Pysznicy

III miejsce: Milena Bąk z Przedszkola w Pysznicy

I miejsce: Amelia Oklecińska z oddziału przedszkolnego w PSP w Jastkowicach

II miejsce: Bartosz Sagan z oddziału przedszkolnego w PSP w Pysznicy

III miejsce: Hanna Skrzypek z Przedszkola w Pysznicy

Wyróżnienia otrzymali:

Hubert Baniuch z Punktu Przedszkolnego w Jastkowicach

Ewa Kolańska z Przedszkola w Pysznicy

Hanna Machaj z Przedszkola w Pysznicy oddziału w Brandwicy

Tola Małek z oddziału przedszkolnego w PSP w Kłyżowie

Maja Powęska z oddziału przedszkolnego w PSP w Krzakach

Adrianna Składnik z Przedszkola w Pysznicy oddziału w Brandwicy

Joanna Wermińska z Przedszkola w Pysznicy

Fundatorem nagród dla uczestników konkursu był Wójt Gminy Pysznica pan Łukasz Bajgierowicz.

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Pysznica.

Fundatorem kwiatów, które otrzymali uczestnicy konkursu była pani Marta Zachara- właścieciel Kwiaciarni w Pysznicy.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że w tak piękny sposób mogliśmy świętować Dzień Ziemi.

Koordynatorzy konkursu: pani Agnieszka Gęśla, pani Monika Zastawny oraz pani Anna Małek.

• Wizyta konsultanta oświatowego Wydawnictwa MAC w oddziale w Brandwicy

• Przedszkolaki gościły konsultanta oświatowego Wydawnictwa MAC Edukacja Panią Ewę, która odwiedziła przedszkolaki w ramach realizowanego w grupie Projektu Edukacyjnego  Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Pani Ewa poznała naszego misia Lubisia i w jego towarzystwie czytała dzieciom książkę.

• Dzień Wody w grupie Tygryski i Rybki

• Dzień Wody

Rybki  i Tygryski przyłączyły się do świętowania. Badały i poznawały różne właściwości wody: smak, zapach, kolor oraz odgłosy jakie wydaje woda.

Dzieci dowiedziały się: gdzie mieszka woda, co żyje w wodzie, komu i do czego potrzebna jest woda, oraz jak oszczędzać wodę.

Wszystkie przedszkolaki już wiedzą, że woda jest niezbędnym źródłem życia i należy o nią dbać, a więc nie marnujmy WODY!.

• Wesołego Alleluja

• Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

składamy najserdeczniejsze życzenia:

dużo zdrowia, radości, smacznego jajka, mokrego dyngusa

oraz  wiele wiosennego słońca

dyrektor, oraz pracownicy Przedszkola

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - zajęcia edukacyjne

• 31marca 2023r. w naszym przedszkolu gościliśmy pracowników Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Tarnobrzega oraz  Wójta  Gminy Pysznica Pana Łukasza Bajgierowicza.  Pan Dariusz Uzar i Pani Elżbieta Kępińska poprowadzili zajęcia edukacyjne na temat  bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedszkolaki  z  zainteresowaniem wysłuchały pogadanki o prawidłowym zachowaniu się pieszych na drodze oraz  jak ważne są elementy odblaskowe, z zaciekawieniem oglądały filmiki , jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Z dużym zaangażowaniem wykonały wszelkie zadania razem z naszymi gośćmi.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu oraz zaopatrzenie przedszkolaków i placówki w elementy odblaskowe.

• Międzynarodowy Dzień Teatru - grupa Liski

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru dzieci z grupy "Liski " odwiedziły Gminna Bibliotekę w Jastkowicach. Przedszkolaki ogladnely teatrzyk pt. " Czerwony Kapturek" W raz z panią bibliotekarka omówiły ciekawe scenki , dowiedziały się również jaki morał niosła bajka . Przedszkolaki własnoręcznie wykonały kukiełki Czerwonego Kapturka i Wilka , którymi później odgrywały scenki z bajki.