• Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Weekendowe rodzinne czytanie” w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

• Dnia 5.01.2022 r. odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu czytelniczego pt. „Weekendowe rodzinne czytanie”. W skład jury weszło dwóch członków komisji, organizatorów konkursu: mgr Beata Tarnowska, mgr Edyta Golik.

W konkursie wzięło udział ośmiu uczestników. Komisja przyznała 3 nagrody główne oraz jedno wyróżnienie. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział w konkursie.

I miejsce – Oscar Palka, grupa Żabki

II miejsce Zuzanna Szczerbińska, grupa Rybki

III miejsce – Jan Toś, grupa Żabki

WYRÓŻNIENIE – Józef Krawiec, grupa Liski

Pozostali uczestnicy:

Ignacy Chmiel, grupa Jeżyki

Iga Butryn, grupa Żabki

Jowita Andreasik, grupa Żabki

Adrianna Składnik, grupa Rybki

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy rodzicom i dzieciom za ogromne zaangażowanie.

• Fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

• Z radością  informujemy, że nasze  przedszkole zakwalifikowało się do uzyskania dofinansowania na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.

Ministerstwo Edukacji i Nauki rozstrzygnęło nabór wniosków na zakup książek do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych w roku 2021 w ramach Priorytetu 3 Programu. Nasze przedszkole znalazło się w gronie placówek, która otrzymało  wsparcie finansowe przeznaczone na zakup książek, nowości wydawniczych i realizację działań promujących czytelnictwo. Dzięki temu przedszkolny księgozbiór i kąciki czytelnicze zostaną wzbogacone o nowe pozycje książkowe.

W ramach realizacji programu czytelniczego realizowane są w przedszkolu różnego rodzaju działania. Efektem tych działań jest: rozbudzenie zainteresowania czytelnictwem, wzmocnienie więzi pomiędzy dzieckiem i dorosłym, wzbogacanie słownictwa, rozwijanie języka pamięci
            i wyobraźni, a także ćwiczenie koncentracji.