• Uroczyste obchody Dnia Dziecka w Przedszkolu w Pysznicy

• Wycieczka do Gospodarstwa Agroturystycznego "Madejówka"

• Konkurs ekologiczno- plastyczny „Liczydło z recyklingu”

• Dnia 28 kwietnia w Przedszkolu w Pysznicy odbyło się rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w konkursie ekologiczno- plastycznym „Liczydło z recyklingu” zorganizowanym w ramach projektu „Nasze Przedszkole i Matematyczne Swawole”. Bardzo dziękujemy rodzicom i dzieciom za udział . Zadanie polegało na wykonaniu liczydła lub pomocy dydaktycznej, służącej do nauki liczenia z surowców wtórnych. Do komisji konkursowej wpłynęło 17 prac. Wszystkie piękne i ciekawe. Kreatywność uczestników sprawiła, że wybór był bardzo trudny. Łatwa natomiast będzie nauka liczenia – jeśli przygotowane prace znajdą teraz zastosowanie w praktyce:)

Nagrody główne otrzymali:

• Zuzanna Pętlicka „Jeżyki”

• Bartłomiej Lebioda „Pszczółki”

• Ignacy Chmiel „Jeżyki”

Wyróżnienie otrzymała:

• Zuzanna Stelmach „ Liski”

Nagrody w konkursie zakupione zostały dzięki środkom pochodzącym z programu grantowego „Rosnę z matematyką” realizowanego przez fundację mBanku.

• Wizyta w Banku Spółdzielczym w ramach projektu matematycznego „Nasze Przedszkole i Matematyczne Swawole”

• Jedną z integralnych części realizowanego przez grupy pięciolatków projektu matematycznego „Nasze Przedszkole i Matematyczne Swawole” była wizyta naszych przedszkolaków w banku, co udało nam się zrealizować przy współpracy z pobliskim Bankiem Spółdzielczym w Pysznicy. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci ze specyfiką funkcjonowania banku i pracą bankowców, wprowadzenie ich w świat finansów oraz uświadomienie znaczenia oszczędzania. Wszystkie te cele zostały zrealizowane dzięki pracownikom banku- za co serdeczne dziękujemy.

• „Nasze Przedszkole i Matematyczne Swawole”

• W marcu dzieci w ramach zajęć „Nasze Przedszkole i Matematyczne Swawole” - program grantowy „Rosnę z matematyką” brały udział w warsztatach matematyczno- kulinarnych „Matematyka w kuchni”. Zorganizowano je przy współpracy Pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Pysznicy oraz w Jastkowicach. Przedszkolaki rozwijały nie tylko zdolności kulinarne, ale przede wszystkim przyswajały w ciekawy sposób wiedzę z zakresu umiejętności liczenia, ważenia, mierzenia. Były to z pewnością zajęcia pouczające matematycznie, a jednocześnie bardzo pyszne.

• Program "Rosnę z matematyką"

• Dzięki środkom pochodzącym z programu grantowego „Rosnę z matematyką” organizowanym przez Fundację mBanku wzbogaciliśmy nasze kąciki matematyczne w przedszkolu. Zakupione pomoce dydaktyczne w postaci: wiatrak matematyczny, zestaw do kodowania, puzzle matematyczne, gry logiczne, zestawy do mierzenia, ważenia, liczmany, gry edukacyjne posłużą całej naszej społeczności przedszkolnej. Dzięki nim rozwijanie kompetencji matematycznych wśród najmłodszych staje się łatwiejsze i atrakcyjniejsze.

• Program "Rosnę z matematyką"

• W okresie od lutego do kwietnia grupy 5- latków z naszego przedszkola uczestniczyły w dodatkowych zajęciach matematycznych, które odbywały się dwa razy w tygodniu. Wychowawcy wykorzystując metody aktywizujące oraz pomoce dydaktyczne zakupione w ramach budżetu projektowego organizowali zajęcia, dzięki którym zaspakajano ciekawość matematyczną naszych przedszkolaków.